Jan Pavlíček

Jan Pavlíček

Kontakt:
B.O.B.Y@seznam.cz
Dan Kalda

Dan Kalda

Kontakt:
Kaldadan@seznam.cz
SLEZÁNEK.jpg
DSC_3425.JPG
  KRÁSNĚ SE TO ZELENÁ A HOUSTNE !!!
            SOBOTNÍ NOHEJBAL
!!!!! PRO NÍZKOU ÚČAST ZRUŠEN !!!!

Staré Město "B" - Osoblaha 1:4

Staré Město „B"   1 : 4   FK Slezan Osoblaha

 

 Hráče Slezanu Osoblaha čekal v sobotu 31. 3. 2012 výlet do Starého města, odkud si chtěli přivézt 3 body a napravit tak rozpačitý dojem z prvního jarního utkání na domácím hřišti. První překážkou, krom houževnatého soupeře bylo počasí. Silný vítr, teplota jen lehce nad nulou, déšť, sníh a kroupy.

Osoblaha pod vedením trenéra Martina Balického nastoupila do zápasu v netradičním rozestavení 3-5-2. Hned v úvodu po pár minutách hry se po rohovém kopu a přesné hlavičce Kaldy dostala Osoblaha do vedení. Soupeř se semkl, začal získávat uzemní převahu a vytvořil si i několik šancí, což paradoxně Osoblaze vyhovovalo, protože vyrážela do rychlých protiútoků, ze kterých plynuly standardní situace. Zhruba po 25 minutách hry zahrávali Osoblažští další roh, který skončil gólem v bráně domácích. Odražený míč si ve vápně našel Andrease Goliase a ten překonal ne-příliš jistého brankáře Starého Města. Ani druhý gól domácí nezlomil a ti nepolevovali ve svém úsilí obrátit vývoj utkání ve svůj prospěch. Kvalita byla ovšem znatelná na hráčích Osoblahy a především pravá strana hřiště fungovala směrem dopředu velmi dobře. Po jednom z útoků se hráči Osoblahy dostali u branky soupeře k autovému vhazování. Dlouhý aut se dostal ke Kaldovi, ten po „čuchu" poslal míč k lépe postavenému Hejtmánkovi, který překonal bezmocného brankáře potřetí a završil tak poločasový účet na velmi nadějných a zasloužených 0 : 3. Především spolupráce Kalda - Hejtmánek dnes nesla hostům ovoce.

Do druhé půle nastoupili hráči Osoblahy již v klasickém rozestavení 4-4-2 s jasným cílem dotáhnout zápas do vítězného konce a odvézt si ze Starého města plný počet bodů. Staré město ale neházelo flintu do žita a dostalo se do souvislého tlaku, ale s čím se nevypořádala defenzíva Osoblahy, to vyřešil gólman hostí Tošenovský. Po jednom z přímých kopů těsně za šestnáckou, předvedl zvlášť povedený zákrok, když skokem k levé tyči vytěsnil míč na roh. Domácí otevírali hru ve snaze vstřelit branku a Osoblaha toho znovu využívala. Do hry se více dostávali středový hráči, kteří měli více prostoru pro konstruktivní rozehrávku. Slezan chtěl soupeře dorazit a přišlo i pár možností a střel ze střední vzdálenosti, ale žádná cíl nezasáhla. Po dalším z rohů se míč dostal na hranici pokutového území k Hejtmánkovi, ten jednomu protihráči nasadil „housličky", před druhým si míč popostrčil  do prostoru a ten jel poslal skluzem k zemi. Jasná penalta se však nepískala a pokračovalo se ve hře. Osoblaha se snažila držet míč ale důraz a agresivita hráčů hostí se stupňovala, z toho plynuly další fauly. Po jednom takovém takřka ve středu hřiště zahrávali osoblažští další standardní situaci. Lukáš Tužinčin centroval dlouhý balón do šestnácky, kde míč hlavou prodlužoval Dan Kalda a znovu neomylně našel v náběhu Honzu Hejtmánka. Ten poslal gólmanovi míč do protipohybu a slavil druhý gól v zápase. Kdo si myslel, že to domácí dorazí, byl na omylu. Domácí obléhali osoblažskou branku a dlouhými míči dělali naší obraně často problémy a Osoblažským dokonce dvakrát pomohlo břevno. Nakonec se i hráči Starého Města dočkali zaslouženého čestného gólu, kdy domácí útočník po zmatku ve vápně dostal přihrávku do pozice, ze které se nemýlil a střelou pod břevno snížil na konečných 1 : 4. Slezan Osoblaha tedy potvrzuje svou sílu a zvlášť po zaváhání Jindřichova v Karlovicích se vrací zpět do přímého boje o vítězství v soutěži a případný postup. Tabulka ovšem zůstává vyrovnaná i na dalších místech, proto se máme na co těšit. Další domácí zápas naši odehrají proti poslednímu Lichnovu, který přes zimu posílil, vyhrál své první jarní utkání a vyhlásil boj o záchranu.

Trenér:             Martin Balicki

Sestava:

                                                  J. Tošenovský


                          M. Vašut           P . Hvížď         Z. Krejčí (H. Pavlíček)


               H. Hejtmánek                 T. Štejdíř             J. Golias  (Korchan)

                               A.Golias                        R. Mondek (L. Tužinčin)


                                       D. Kalda                 M. Uher

 

Branky :     5.min.                 D. Kalda

                     25. min.              A. Golias

                     40. a 70. min.     H. Hejtmánek

Čt 19. duben 2012, 12:41:35 CEST
Dan Kalda
1 Erik Pokuta 14
2 Martin Krejčiřík 5
4. Štěpán Samec 1
5. Daniel Akulšin 1
6. Ondřej Krupa 1
7.    
     
Nezáleží na tom ,kolik golů jsi dal, počet bodů, které sis připsal, rekordy, které jsi překonal, trofeje, které jsi získal nebo soupeře, které jsi porazil. Jelikož velké sportovce dělá velké srdce. A jen ti s největším srdcem, zápalem, plným nasazením a především láskou ke sportu se stávájí legendami.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one