Jan Pavlíček

Jan Pavlíček

Kontakt:
B.O.B.Y@seznam.cz
Dan Kalda

Dan Kalda

Kontakt:
Kaldadan@seznam.cz
SLEZÁNEK.jpg
DSC_3425.JPG
  KRÁSNĚ SE TO ZELENÁ A HOUSTNE !!!
            SOBOTNÍ NOHEJBAL
!!!!! PRO NÍZKOU ÚČAST ZRUŠEN !!!!

Osoblaha - Vrbno pod Pradědem

   V sobotu 10.11.2012 končila podzimní část sezóny Okresního přeboru a do domácího prostředí jsme přivítali silný celek Sokola Vrbno pod Pradědem. Každý z nás si přál tento zápas zakončit tříbodovým ziskem, byli jsme si však vědomi síly tohoto soupeře, který měl v této části soutěže velmi kvalitní výsledky, což dokumentovalo i to, že měl na svém kontě o celých 20 vstřelených branek více než my.

  Od úvodního hvizdu se hrálo velmi kvalitní utkání s mírnou převahou našeho týmu. Měli jsme několik slibných střel, kdy pozornost brankáře Vrbna postupně mmj. vyzkoušeli Kalda a Janis Golias krásnými voleji zpoza šestnáctky, a také Marek Vašut, který se z pozice pravého obránce proháčkoval až před šestnáctkou, odkud svojí levačkou tvrdě, ale bohužel do středu brány, „našel„ připravenou náruč jejich gólmana. Stav utkání tak zůstal stále nezměněn až do okamžiku, kdy dlouhý výkop gólmana hostí nezachytil u pravé lajny za půlící čárou Zdenek Krejčí, čímž touto minelou  vybídl útočníka Vrbna k rychlému brejku, který byl zakončen gólově  - 0: 1. Od rozehrávky uběhlo sotva 10 min a hosté šli do dvougólového vedení, když opět rychlý brejk dalšího z útočících hráčů nezachytila naše obrana. Tento se tlačil z levé strany do pokutového území, kde jej dle rozhodčího stáhl Petr Hvižď k zemi a následoval tak pokutový kop, který hostující záložník s přehledem k pravé tyči proměnil - 0 : 2. Prohrávat s takovýmto soupeřem na domácím hřišti o dva góly bylo skličující, zvláště když ze dvou založených útoků dokázali dvakrát skórovat. Nicméně se nám tento stav podařilo korigovat, kdy se k přímému kopu za šestnáctkou, mírně z levé strany, postavil Petr Hvižď a nekonečně dlouhým „ padajícím listem „ ,přes postavenou zeď a přesně k levé tyči nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci -  1 : 2.  Po tomto gólu jsme ožili a tlačili se do dalších situací za vyrovnáním. Tuto snahu o vyrovnání však opět svým zaváháním odmítl Zdenek Krejčí, který znovu chyboval u půlící čáry a poslal tak do třetího brejku hráče Vrbna, kteří opět nezaváhali a překonali v bráně chytajícího Vencu Červenku, který si prakticky v prvním poločase nesáhl na míč - 1 :3. Po tomto se však již nic vážného nestalo a do kabin šli po prvním poločase určitě radostněji hráči Vrbna.

   V kabině jsme však nepodléhali skepsi, neboť jsme věděli, že hrajeme velice dobře, jen bez toho nejdůležitějšího -  dávání gólů. Chtěli jsme navázat na první poločas, který jsme odehráli směrem dopředu velice dobře a dozadu se snažit již nedělat zbytečné chyby.

   Začátek druhého poločasu nám vyšel luxusně, neboť jsme hráčům Vrbna prakticky nepůjčili míč a stále kombinovali na jejich půlce. Z tohoto také vyšla učebnicová akce, kdy na levé straně obrany   posunul  Roman  Mondek míč na před hrajícího Tomáše Korchana, který zasprintoval  kolem autové čáry  až k rohovému praporku, odkud posla na malé vápno střílený, přízemní centr, kde se nacházel Dan Kalda, kterému pak jen stačilo nastavit nohu a vstřelit gól - 2 : 3. V těchto momentech jsme byli jasně lepším týmem, na obranu hostí se valil jeden útok za druhým. Bylo jen otázkou času, kdy vstřelíme kýžený vyrovnávající gól. Na tuto otázkou vzápětí odpověděli Andreas Golias, který neprve technickým obloučkem za obranu poslal míč na rozběhnutého Tomáše Korchana, jenž se zachoval jako rozený kanonýr a rovněž technickým obloučkem překonal vyběhnuvšího brankáře hostí a míč poslal do sítě - 3 : 3.  I po tomto zásahu jsme stále předváděli dobrý fotbal a snažili se vstřelit i čtvrtou branku. Hosté se však nenechali zahanbit a přitlačili nás k naší bráně, kam lítal od rohových a přímým kopů jeden centr za druhým. Všechny tyto akce však odvrátila obrana domácích. V této deseminutovce se pak všem zatajil dech, kdy z tohoto tlaku pramenila střela, která naštěstí skončila na břevně naší brány. Poté jsme opět zase hráli my, ale všechny naše akce spolehlivě pochytal brankář Vrbna. Když se již zápas chýlil ke svému konci, přišla poslední velká naše šance, kdy opět střílený centr z levé strany našel na malém vápně Dana Kaldu, který však odmítl strhnout vítězství na naši stranu a jen nastřelil nohy jejich brankáře.  Po chvíli přišel poslední hvizd rozhodčího a krásné utkání tak skončilo výsledkem - 3 : 3.

 Vzhledem k průběhu zápasu se jistě jedná o cenný bod, i když jsme mohli nakonec vyhrát.  Remíza je z mého pohledu však zasloužená.

  Snad se někdo neurazí, když budu jmenovat dle mého soudu tři nejlepší hráče našeho týmu: Dan Kalda, Tomáš Korchan, Andreas Golias.

 

Góly : Hvižď,  Kalda, Korchan

Sestava : Červenka - Vašut, Krejčí, Hvižď, Mondek - Fiedor, Pavlíček, A. Golias, J. Golias, Korchan - Kalda

 Na lavičce : Urban, Krupa                       trenér : Martin Balicki

 

Pomezními rozhodčími: Martin Kocián, Lukáš Tužinčin (dobrá práce pánové).

Po 12. listopad 2012, 10:37:43 CET
Dan Kalda
1 Erik Pokuta 14
2 Martin Krejčiřík 5
4. Štěpán Samec 1
5. Daniel Akulšin 1
6. Ondřej Krupa 1
7.    
     
Nezáleží na tom ,kolik golů jsi dal, počet bodů, které sis připsal, rekordy, které jsi překonal, trofeje, které jsi získal nebo soupeře, které jsi porazil. Jelikož velké sportovce dělá velké srdce. A jen ti s největším srdcem, zápalem, plným nasazením a především láskou ke sportu se stávájí legendami.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one