Jan Pavlíček

Jan Pavlíček

Kontakt:
B.O.B.Y@seznam.cz
Dan Kalda

Dan Kalda

Kontakt:
Kaldadan@seznam.cz
SLEZÁNEK.jpg

Osoblaha - Vrbno pod Pradědem

 

 Osoblaha - Vrbno pod Pradědem 4:0 (1:0)

 Branky: A. Golias, Kaňok, Lukáš Tužinčin, Dostál

 Sestava: Tošenovský, Vašut (82.Farenholcz) Krupa, Kaňok,  Korchan, Lukáš Tužinčin, Mondek (70. Luboš Tužinčin)  Štejdíř, A. Golias,  Kalda, Dostál


          V sobotním, skoro letním odpoledni, sehráli naši muži již páté kolo jarní části. Soupeřem jim byli hráči z Vrbna pod Pradědem. Osoblažští muži chtěli před vlastními fanoušky vyhrát a navázat tak na dosud velmi dobré výsledky. Hosté, kterým se na jaře naopak nedaří, chtěli z Osoblahy odvést alespoň bod.

Prvních 10 minut se obě mužstva vzájemně oťukávala a hrál se nezajímavý fotbal s nepřesnostmi na obou stranách. V 15. minutě však z ničeho nic uhodilo před brankou hostí, kdy po centru Dostála se hlavou prosadil A. Golias. Z Osoblažských spadla tréma a začali svého soupeře přehrávat, déle míč začali déle držet na svých kopačkách. Hosté se sice snažili nejen vyrovnat skóre i i hru v poli, ale to se jim nedařilo. Osoblažským se nedařilo znovu skórovat a vrbenští hráči se tak domácím začali vyrovnávat. Šok do tváří osoblažských fandů vehnal asi ve 30. minutě golman domácích Tošenovský, který ačkoliv byl neatakován, si narazil míč o protihráče, přičemž trenér Osoblažských Papadakis, do té doby zcela klidný, málem překousl doutník. Jediné štěstí bylo, že vrbenský hráč tuto minelu nečekal a balon vzápětí opět odevzdal brankáři Osoblažských. Vzhledem k tomu, že ani jedno mužstvo již do poločasu nevstřelilo branku, šlo se o půli do kabin za stavu 1:0 pro Osoblahu.

Druhá půle přinesla zajímavější průběh. Osoblažští chtěli co nejdříve vstřelit pojištující branku, ale to se jim nedařilo. V 60. minutě se na tu bezmocnost nemohl dívat P. Kaňok, který vzal balon u půlící čáry, přeběhl hřiště a prudkou ránou po zemi vstřelil druhý gol Osoblažských. Po vstřelené brance Osoblažští přepustili střed hřiště a umožnili soupeři převzít iniciativu. Stáhli se před vlastní pokutové území a začali být nervozní. Hosté z Vrbna si během krátké doby vytvořili tři dobré brankové příležitosti, které bohudík neproměnili. Nedáš, dostaneš. Toto pravidlo se potvrdilo vzápětí, kdy z rychlé akce vstřelil třetí branku Osoblažských Lukáš Tužinčin. Následně mohl svojí druhou branku v zápase přidat Kaňok, který se z uctivé vzdálenosti opřel do míče a tvrdou ranou orazítkoval tyč hostující branky. Třetí branka Osoblahy vzala vrbenským hráčům poslední zbytky sil a do konce zápasu obdrželi ještě jednu branku, kterou za Osoblahu vstřelil Dostál. Do konce utkání se již nic dalšího neudálo a tak si Osoblažští připsali první jarní vítězství na domácím hřišti v poměru 4:0 a udrželi kontakt s mužstvy před sebou.

K dalšímu utkání zajíždí Osoblažští v sobotu 30.4.2011 na hřiště Malé Morávky, která nečekaně vyhrála v sousedních Rudolticích a na svém hřiště bude jistě nepříjemným soupeřem.

So 22. červen 2019, 19:09:10 CEST
Dan Kalda
Nezáleží na tom ,kolik golů jsi dal, počet bodů, které sis připsal, rekordy, které jsi překonal, trofeje, které jsi získal nebo soupeře, které jsi porazil. Jelikož velké sportovce dělá velké srdce. A jen ti s největším srdcem, zápalem, plným nasazením a především láskou ke sportu se stávájí legendami.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one