Jan Pavlíček

Jan Pavlíček

Kontakt:
B.O.B.Y@seznam.cz
Dan Kalda

Dan Kalda

Kontakt:
Kaldadan@seznam.cz
SLEZÁNEK.jpg

Oslavy 70-ti let

Oslavy Osoblažského fotbalu 

70 let výročí aktivní činnosti FK Slezan Osoblaha
   
Ve středu 5.7.2017 jsme si připomněli 70 let aktivní činnosti fotbalového klubu FK Slezan Osoblaha. Ano, je to již dlouho, kdy po válce na zelené louce u rybníka parta pohraničníků a četníků společně s mladými kulaky začala hrát kopanou. Hřiště nebylo sečené na výšku 1,5 až 2 cm, jak uváděl jeden z nejstarších žijících členu Ilias Vlachopulos, tráva byla skoro po kolena, ale i v takto vysoké trávě byl míč zcela jasně viditelný. Zde se začala psát historie fotbalové Osoblahy. Cesta to byla dlouhá, dá se říci jedna celá generace. Za to dobu prošlo fotbalovým klubem mnoho hráčů či funkcionářů, kteří se nesmazatelně vryli do historie klubu. Klub prožil jak chvíle dobré, tak i chvíle, kdy se klubu zcela nedařilo. Bylo to jak na houpačce. Tak už to ale v klubech, které mají tradici chodí.

Z historického hlediska bylo nejvýše dosaženého úspěchu, že se v Osoblaze dvakrát hrála krajská soutěž, konkrétně 1.B třída. Jednou to bylo v období kolem 60. let a podruhé v sezoně 1992/1993.

Na druhou stranu je však nutné dodat, že ne vždy se dařilo a tak Osoblaha hrála třetí a někdy i čtvrtou třídu Okresního přeboru. Někdy to byl pád dosti drsný, ale Osoblaha vždy dokázala vstát a rvát se o lepší výsledky.

Osoblažský fotbal se vyznačoval nejen kvalitní hrou, ale i množstvím kvalitních hráčů. Byla léta, kdy v Osoblaze aktivně hrála mužstva mužů A a B, mužstvo dorostu a mužstvo žáků. V dorostenecké kategorii dosáhla Osoblaha rovněž velmi kvalitního úspěchu, když působila v krajské soutěži a zde přehrála mnohdy silné a velké městské kluby. Rovnocennou byla třeba pro Ostravský Baník, ve kterém se jako dorostenec začal projevovat Milan Baroš a další jeho vrstevníci, budoucí reprezentanti. Dorostenecká kategorie a přechod z žáků do vyšší třídy, je vždy důležitý. Dobrá práce s mládeží, tím se Osoblaha rovněž vždy pyšnila. Někteří mladí hráči s ohromným talentem, proto byli osloveni a měli možnost hrát ve velkých klubech. Jejich působení bylo vždy hodnoceno kladně.

Ve středečním odpoledni jsme za pěkného počasí mohli sledovat utkání žáků, které přineslo velmi dramatickou podívanou, kdy domácí Osoblaha vedla na nad hosty z Bohušova o poločase již 3:0 a měla spoustu dalších šancí, ale konečný výsledek 4:3 ukázal, že utkání se hraje až dokonce a hlavně, že i mužstvo Bohušova se velmi zlepšilo a v nadcházejícím ročníku bude jistě patřit k mužstvům v popředí tabulky.
Ve druhém utkání se utkali hráči starší 40 let Osoblahy a Jindřichova. Obě mužstva měla ve svých sestavách několik stále aktivních hráčů, ale konečný výsledek 7:2 pro osoblažské jasně ukázal, kdo dominoval a kde byla větší kvalita. Obě družstva převedla několik pěkných akcí, padlo několik velmi krásných branek a obě družstva ukázala, že v takových to utkáních jde rivalita stranou, podání rukou a vzájemné fotografování jasně ukázalo přátelskou atmosféru.

Jako třetí v odpoledni nastoupila mužstva Osoblahy a Slezských Rudotlic. Zde hráči do 40 let ukázali, že ačkoliv se jedná o přátelské utkání, tak derby je derby. Osoblažští, kteří překvapili velkým počtem náhradníku, kéž by to tak bylo v soutěži, museli otáčet nepříznivý stav v poločase 0:2, ale nakonec vše dopadlo tak jak mělo a konečný výsledek 4:2 dává naděje na lepší zítřky.

Atmosféru příjemného odpoledne dokreslovala nejen dechová hudba z Města Albrechtic, ale také vůně grilovaného jídla. Děti měly k dispozici skákací hrad a se dá říci, že oslavy proběhly v duchu starých časů, střídmě a klidně.

V rámci oslav byly předány upomínkové dary některým starším hráčům, kteří stáli u zrodu či na začátku aktivního dění klubu. Osobně přišli p. Uhlár, Vachopulos, Gregor., bratři Maulisové. Byli oceněni někteří funkcionáři a členové, kteří svým působením dlouhodobě zasáhli do dění v klubu. Přítomni Polách J., Zawada J., nepřítomen Papadakis P.. Oceněni byli i sponzoři, kteří svými drobnými finanční příspěvky podporovali či podporují klub v jeho činnosti Ing. Červinka, Jiří Steuer, MVDr. Tomáš Dymáček a Jorgos Nacis.

Na závěr bychom jenom chtěli vzpomenout všechny ty, kteří se oslav již nemohli zúčastnit, neboť nejsou mezi námi a jistě pokud existuje posmrtný život, tak tam fungují dále jako hráči či činovníci na různých postech (např. M. Krejčí, J. Býma, M. Kondýsek, M. Procházka a mnozí další).

Děkujeme proto všem, kteří přišli, zúčastnili se skromných oslav a podpořili tím malý, ale čestný fotbalový klub v jeho činnosti.

V současné době se opět těšíme na Vaši návštěvu a s vidinou lepších zítřků se uvidíme již v nadcházejícím ročníku 2017/2018.

Utkání hráčů nad 40 let
Osoblaha - Jindřichov 7:2 
Branky domácích : 2x Petr Pargač, 2x Petr Beneš, Stanislav Matějíček, Robert Kornfeld, Jaroslav Stadler

Hráči, kteří nastoupili do utkání :
Robert Kornfeld, Libor Beneš, Radim Darda, Antonín Šenkár, Petr Pargač, Petr Beneš, Libor Baďura, Josef Baďura, Luboš Býma, Georgis Čaflakis, Martin Kocián, Luděk Zawada, Vratislav Kvapil, Stanislav Matějíček, Jaroslav Stadler, do utkání kvůli zdravotním potížím nenastoupil Vojtěch Lalinský
Trenér : Kare
l Motyčka 

Muži : Osoblaha - Sl. Rudoltice 4:2
Branky domácích: Čudovský, A. Golias, Hrabovský, Konvička

Do utkání nastoupili : 
Červenka, Grohman, Krupa, Šrubař, Balicki, Kaňok, Červinka, Kundráč, Urban, Fiedor, Přibyla, Vašut, Hejtmánek, Skotnica, Procházka, A. Golias, J. Golias, Peterka, Hrabovský, Zetek, Čudovský, Konvička, Pavlík 
Vedoucí mužstva : Krejčí


Žáci : Osoblaha - Bohušova 4:3
Branky domácích: 3x Vojtěch Čihánek, Odřej Krupa


Do utkání nastoupili :
Dominik Hrádela, Robert Kornfeld, Adam Bernaťák, Matěj Dymáček, Josef  Krupa, Ondřej Krupa, Štěpán Samec, Vojtěch Čihánek, Martin Krejčiřík, Alex Novotný, Ondřej Skotnica, Jirka Baláž, Radim Peterka, Filip Pedack
Trenér : Hrádela
Ne 30. červenec 2017, 14:12:42 CEST
Dan Kalda
Nezáleží na tom ,kolik golů jsi dal, počet bodů, které sis připsal, rekordy, které jsi překonal, trofeje, které jsi získal nebo soupeře, které jsi porazil. Jelikož velké sportovce dělá velké srdce. A jen ti s největším srdcem, zápalem, plným nasazením a především láskou ke sportu se stávájí legendami.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one