!!!!! PRO NÍZKOU ÚČAST ZRUŠEN !!!!

M : Vrbno - Osoblaha

Sobota 18. 4. 2015
Vrbno p. Pradědem - FK Slezan Osoblaha 1:4 (0:3 )

Osoblažští tentokrát zajížděli na hřiště Vrbna, se kterým se vždy hrál pěkný, kombinační fotbal a kdy padalo hodně branek. Dnešní utkání mělo být o to zajímavější, neboť obě mužstva hrají o udržení. Stejně jako uplynulý víkend měli osoblažští problém poskládat sestavu. Podzimní tresty a nemoci mužstvo decimují tak, že k utkání odjelo pouze 12 hráčů, bez trenéra a vedoucím mužstva musel být nejstarší článek hrající sestavy.

Přestože panovalo spíše zimní počasí a hrací plochou sem tam poletovaly sněhové vločky, hrál se od úvodních minut na dobře připraveném hřišti vyrovnaný a slušný fotbal. Osoblažští se soustředili na pozorné bránění a rychlý přechod do útoku. Pozorná obrana si od začátku věděla rady s nakopávaným míči domácích, kteří hrozili pouze ze standardních situací. Těch ovšem měli v první půli pomálu. Ve 20. minutě se do šance po rychlém brejku tlačil Korchan a domácí obrana jej zastavila pouze faulem. Z trestného koupu se pak faulovaný Korchan prosadil a osoblažští vedli 1 : 0. Za pár minut později se nejhezčí samostatnou akcí zápasu prosadil Vašut, který jako obránce prošel až do šestnáctky domácích a nekompromisní střelou pod břevno dal na 2 : 0. Z obrany hostí udělal statisty. Zcela opařeni domácí hráli to samé, dlouhé míče za obranu, což osoblažští bez problému pokryli. K tomu všemu si po dalším rychlém brejku za necelých 10 minut dali domácí vlastní branku, což znamenalo 3 : 0. Aby poločas neskončil pro domácí zoufalstvím, dal rozhodčí pouze žlutou kartu obránci domácích, který faulem zastavil Korchana z Osoblahy při vyložené šanci. Poločas 0:3, to vážně osoblažští v dané sestavě vůbec nečekali.

Druhá půle se nesla ve stejném duchu, osoblažští nikam nespěchali, pozorně bránili a rychlé brejky byly doslova vražedné. Domácí se snažili, to jim nelze upřít, ale až do brány se nedostali. Domácí se prosadili až v 70. minutě, kdy snížili na 1 : 3. Nutno ale přiznat, že do té doby nebyly uznány pro údajný ofsajd osoblažským dvě regulérní branky. Kdo čekal závěrečný tlak po snížení ze strany domácích, byl asi zklamán. Hosté po dalším trestném kopu náskok navýšili a konečné skóre 1 : 4 pro osoblažské je do jisté míry i zasloužené. Ke hře domácích můžeme pouze říci, dnes to nebyl jejich den. Naopak hosté v tom složení, ve kterém byli, předvedli disciplinovaný výkon, což jim přineslo zasloužené vítězství.

Branky : Korchan 3, Vašut

Sestava : Červenka - Vašut, Tužinčin, Balicki, Šrubař - Fiedor, Pavlíček, A. Golias, Kocián (´65 Urban ) - Korchan, Skotnica
Čt 23. duben 2015, 09:43:09 CEST