DSC_3425.JPG

M : Stará Ves - Osoblaha

Pouze v deseti !!!!! hráčích jsme odcestovali k utkání do Staré Vsi. Velice špatná organizace přípravy před zápasem !!!!
Pátek 1.5. 2015
Stará Ves - Slezan Osoblaha 2:2 (1:1 )

Po celý zápas jsme však byli jasně lepším týmem. Bohužel jsme po taktické stránce nezvádli konce obou poločasů, ve kterých jsme inkasovali. Vyrovnávací gól jsme obdrželi půl minuty před koncem utkání . To samozřejmě zamrzí, ale hráči v deseti lidech odmakali celý zápas. Dnes jsme  neproměnili obrovské šance, takže výsledek  je samozřejmě zklamáním.

Začátek utkání nám ale vyšel skvěle, Andreas Golias na polovině domácích uvolnil na pravé straně krásnou přihrávkou Honzu Pavlíčka a ten křížnou střelou k levé tyči nedal brankářovi žádnou šanci – 0:1. Domácí i přes to, že byli v poli o jednoho hráče silnější, nedokázali nic kloudného vymyslet a tak nechávali iniciativu na našich hráčích. Zejména Tomáš Korchan neustále větral jejich obranu. Po jednom z jeho úniku a uvolnění v šestnáctce nabídl míč na hranici penalty Goliasovi, ale jeho střela do již skoro odkryté branky byla zblokována.  Domácí se pak přeci jen dostali ke dvěma šancím, ale obě bravurně zlikvidoval Venca Červenka. Nejprve po zahrávaném přímém kopu domácích tečoval do brány směřující míč Danek Kalda, ale Venca reflexivně vyrazil nad. Poté v další šanci domácích střelu  z bezprostřední blízkosti bezpečně kryl. Na druhé straně Jožka Fiedor pronikl po individuální akci až do šestnáctky, ale na poslední chvíli mu byla šance zmařena domácí obranou. Pozornost domácího brankáře vyzkoušel  Lukáš Tužinčin skákavou střelou z přímého kopu, ale bez úspěchu. Když už se blížil konec prvního poločasu, tak po volném přímém kopu domácích se  míč dostal těsně před bránu, odkud jej jejich útočník dokopl do brány – 1:1. Klasický gól do šatny.
V druhé půli jsme zápasu opět dominovali, podotýkám, že stále v deseti hráčích. Naše  obrana pracovala spolehlivě a nic jsme domácím nedovolili. A šance přibývaly na našich kopačkách. Namátkou Peťa Balicki tváří v tvář domácímu brankáři po rohovém kopu pouze nastřelil jeho tělo. Tomáš Korchan po rohovém kopu hlavou těsně minul. Poté dvě tyčky Jožky Fiedora a Tomáše Korchana. Až po další krásné individuální akci Tomáše Korchana, který si v šestnáctce  z domácí obrany udělal statisty a poté předložil přihrávku před bránu zcela volnému Renkovi Hajdukovi, pro něhož už nebyl problém zakončit – 1:2.  Domácí byli viditelně zaskočeni, ale naše vedení bylo zcela zasloužené. Škoda, že jsme nedokázali cenné vedení udržet. Do konce utkání zbývala snad půlminutka. Měli jsme míč u rohového praporku domácích, ale špatně jsme jej zde takticky nedokázali udržet a vinnou ofsajdového postavení se k míči dostali hráči domácích. Jejich dlouhý nákop dopředu, po drobné chybičce naší obrany se k míči dostal  útočník Staré Vsi, který pro rychlém sprintu vzápětí  prostřelil Vencu Červenku – 2:2.  Po rozehrání následoval konec utkání.
Fotbal dokáže být někdy krutý. Před zápasem bychom v deseti hráčích brali cennou remízu, ale vzhledem k průběhu utkání a k obdrženým gólům je to samozřejmě zklamání.  Tři body by se velmi hodily, zejména proto, že hned druhý den jsme měli odehrát utkání v Horním Benešově.  Nicméně je třeba vyzdvihnout výkon všech hráčů, kteří  utkání odehráli . Já před nimi smekám.

Branky : Pavlíček, Hajduk

Sestava : Červenka, Šrubař, Balicki, Kalda, Tužinčin - Hajduk, A. Golias, Pavlíček, Fiedor - Korchan
Út 5. květen 2015, 12:27:47 CEST