Sobota 19.9. 2015
             Muži :   Prohra s favoritem

FK Slezan Osoblaha - Vrbno 1:4 (1:2)

Branka : Korchan

Osoblažští muži již odehráli 6 podzimních kol a tentokrát jim bylo soupeřem první mužstvo v tabulce Vrbno pod Pradědem. Domácím se v letošním ročníku vůbec nedaří, mužstvo decimuje řada zranění, pracovní vytížení některých hráčů a u mnohých je to i zcela laxní přístup. Před utkáním se omluvilo z různých důvodu celkem 23 hráčů, což je jistě rarita. Kdo bude vůbec hrát, to byla otázka, kterou trenér a vedoucí mužstva museli řešit. Nakonec se osoblažští poskládali v počtu 12 lidí, ale samotní diváci zřejmě zírali. Hosté se od první minuty snažili držet míč a hrát tzv. profesórsky fotbal. Osoblažští nic nevzdávali a bojovali. V 15. minutě se hosté ujali vedení, kdy z těsné blízkosti dali gól hlavou. Osoblažské to nakoplo a hostům začali zle zatápět. Po 10. minutách zaslouženě vyrovnali, kdy se prosadil Korchan . To se již zranil další osoblažský hráč A. Golias a domácí hráli bez náhradníků. Po dalších 10 minutách mohl Korchan poslat osoblažské do vedení, ale nedal. Za další chvilku minul hlavou domácí Šrubař. Hosté nevěděli, co vlastně mají hrát, domácí bojovali a hráli jednoduše. V 40. minutě však domácí Sulek fauloval v pokutovém území a ačkoliv Kocián v bráně domácích vystihl směr, nechytil. Do druhé půle vstoupili osoblažští s bojovnou náladou, hosté se snažili držet míč, ale byli zcela nulový. V 60. minutě to již vypadalo na vyrovnání, ale po střele Pargače se míč odrazil od břevna ven. Domácí se snažili vyrovnat, otevřeli hru, ale to byla chyba. Do otevřené obrany a po zbytečné ztrátě míče hosté vstřelili třetí branku. O pár minut později, udělal chybu brankář domácích Kocián a již to bylo 1 : 4. O dalších pár minut byla nařízena další penalta proti domácím, ale tentokrát Kocián penaltu chytil. Do konce utkání se již nic nezměnilo, hosté zdržovali několikanásobným střídáním a domácí pár dobře rozjetých příležitostí nedotáhli do konce, hosté měli i štěstí. Utkání tak skončilo porážkou domácích 1 : 4, ale osoblažští se jistě neměli za co stydět, což i domácí publikum řádně ocenilo potleskem. Všem hráčů, kteří do tohoto utkání nastoupili patří velký dík, neboť ukázali, co je osoblažské srdíčko. Mnozí si hrábli na dno svých sil, ale tak to prostě je a k fotbalu patří.

Sestava: Kocián M. – Šamaj, Kalda, Šrubař, Kocián M. ml. -