M : Osoblaha - Heřminovy 5:0

Muži doma konečně zvítězili

Osoblaha -  Heřminovy 5:0 (1:0)

Branky : Žmolík 2, Korchan, Balicki, vlastní

I když vítězství vypadá jednoznačně, tak se vůbec nerodilo lehce. Fotbal to moc pohledný nebyl. Pro soupeře je to krutý výsledek, který si určitě nezasloužili, ale takový je fotbalový život. Ale litovat je nemůžeme, nás taky nikdo nelituje a hlavně jsme takový výsledek již potřebovali jako sůl. A navíc Honza Tošenovský doslova vychytal svou první nulu v sezoně.
  V prvním poločase to byla hlavně kopaná. Naše největší šance přicházely po centrech z levé strany, ale chybělo zakončení. Při jediné velké šanci  hostů se zaskvěl krásným zákrokem Honza Tošenovský, který prudkou střelu hostujícího kapitána vytlačil na tyč. Dobrou šanci ke skórování měl  Tomáš Korchan. To když Dan Kalda po rohovém kopu hostů vyvezl míč až na polovinu hostů, přihrál jej Korymu,ale jeho střela jen těsně minula levou tyč. Střelou zpoza šestnáctky se prezentoval Zdeněk Krejčí, ale bohužel přestřelil. Když už se zdálo, že do kabin půjdou oba týmy za nerozhodného stavu, dostali jsme ještě šanci v podobě zahrávání přímého kopu z pravé strany. K tomu se postavil náš tradiční exekutor Tomáš Korchan a z cca 25m nádherně vymetl bližší šibenici - 1:0.  O poločase jsme tak do kabin  šli v lepší náladě a v naději, že to už taknějak půjde. Ale začátek druhého poločasu se nesl  v duchu prvního. Ztráceli jsme hodně míčů a nechávali  hosty hrát. Přečkali jsme i druhou velkou šanci hostů, to když po rohovém kopu hlavičku hostujícího útočníka opět výborným zákrokem zlikvidoval  dnes výborně chytající Honza Tošenovský. A tak vzápětí udeřilo na druhé straně. Andreas Golias zahrával volný přímý kop z levé strany a hostující obránce si vstřelil vlastní gól - 2:0. Po  chvilce šli hosté do "desíti ", neboť se jim zranil útočník a již  neměli nikoho na střídání. Ale i v desíti lidech s námi hráli vyrovnanou partii a byli chvilkami i lepším mužstvem. Tím jak chtěli s výsledkem něco udělat se stále tlačili dopředu a otevírali tak čím dál víc vrátka v obranných řadách. A tak přišel třetí gól, kdy Zdeněk Krejčí po přihrávce Honzy Pavlíčka běžel s míčem do otevřené obrany, včas přihrál Markovi Žmolíkovi, který za velkým vápnem přesnou střelou k pravé tyči nedal brankáři šanci - 3:0. Po vstřelení tohoto gólu bylo na hřišti už jen jedno mužstvo a šancí přibývalo. Andreas Golias zblízka přestřelil, Zdeněk Krejčí po zasekávačce v šestnáctce levačkou těsně minul, stejnému hráči pak byla po přihrávce Patrika Šrubaře zblokována tvrdá střela mířící do brány. Krásný okamžik nabídl Peťa Balicki, který si ve vzduchu zpracoval míč a z první jej tvrdě vypustil po bráně, avšak hostující brankář krásným zákrokem vyrazil na roh.  Na toto se již nedokázal dívat Marek Žmolík, který se  po vlastní střele, která domácí obranou neprošla,   dostal důrazem k dorážce a  vstřelil svůj druhý gól - 4:0. Do hry se pak dostali střídající hráči a právě jeden z nich - Tomáš Hrádela nahrál Peťovi Balickému a ten zblízka tvrdou střelou prostřelil gólmana - 5:0. Po tomto gólu, i na žádost hostujícího kapitána, rozhodčí druhý poločas asi o pět minut zkrátil a odpískal konec.

Sestava : Tošenovský -Vašut, Kalda, Balicki, Šrubař ( ´80 Krupa ) - Fiedor, Pavlíček, Krejčí (´80 Farenholc ) - Korchan, Žmolík ( ´80 Hrádela )

Na lavičce zůstali : Červenka, Urban, Zetek, Sulek
Vedoucí mužstva : Konvička

St 5. listopad 2014, 21:51:51 CET