Jan Pavlíček

Jan Pavlíček

Kontakt:
B.O.B.Y@seznam.cz
Dan Kalda

Dan Kalda

Kontakt:
Kaldadan@seznam.cz
SLEZÁNEK.jpg
DSC_3425.JPG
  KRÁSNĚ SE TO ZELENÁ A HOUSTNE !!!
            SOBOTNÍ NOHEJBAL
!!!!! PRO NÍZKOU ÚČAST ZRUŠEN !!!!

M : Osoblaha - Chomýž 2:4 (2:1)

12.10. 2013

     V sobotu na naše hřiště přijel jasný a suverénní  lídr Okresního přeboru - mužstvo  Chomýže, která dosud neztratila v osmi odehraných kolech  jediný bod. Jasný aspirant na postup  přijel, dle předzápasových  ohlasů, do Osoblahy s cílem , " vylepšit " si skóre .

    V počátečních minutách  byli hráči Chomýže lepším mužstvem, kdy lépe kombinovali ve středu hřiště. Jejich dva útočníci byli velmi nebezpeční a rychlí s míčem , přičemž  několikrát tvrdě, ale naštěstí nepřesně ohrozili naši bránu. Ale jakoby k zápasu přistoupili moc profesorsky, kazili jednoduché přihrávky a dávali nám tak šance k rychlým brejkům a to hlavně přes Tomáše Korchana, který značně provětrával jejich chabou obranu. Nicméně udeřilo na opačné straně, když ve 12min. zahrávala Chomýž standardní situaci z pravé strany. Dlouhý míč si poté našel  v chumlu hráčů jednoho z jejich záložníků, který jej usměrnil hlavou k levé tyči Honzy Tošenovského brány -  0:1. Po tomto obdrženém gólu jsem se obával, že se sesypeme, ale opak byl pravdou. Hosté se tímto gólem patrně ukolébali a my byli najednou i lepším týmem. Po zásluze jsme tak srovnali, kdy Lukáš Tužinčin zahrával v 31 min. standardní situaci z pravé strany. Míč si na zadní tyči našel Zdeněk Krejčí a nekompromisně jej hlavou zavěsil do brány hostujícího brankáře - 1:1. Ve 42 min. bylo ještě veseleji, kdy chybnou rozehrávku obrany hostů u pravé lajny využil Patrik Dostál, kdy jeho centr do pokutového území  směřoval na zcela volného Tomáše Korchana, který  krásnou hlavičkou nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci a rozvlnil tak jeho síť podruhé v zápase - 2:1.  Velkou šanci hostů jsme pak ještě přežili těsně před odchodem do šaten, neboť po jejich rozehraném rohovém kopu se míč dostal k jednomu z jejich hráčů, který jej však naštěstí špatně trefil a Honza Tošenovský poté celou situaci vyřešil. Po tomto následoval poločasový hvizd a my tak šli do kabin s vedením 2:1.

   O přestávce však hostující hráči dostali patrně pořádný " céres ", neboť na hřiště přišel úplně jiný tým.  Rychlé přihrávky, střelba na bránu, vyhrávané  souboje. Přicházely i fauly před naším pokutovým územím a nebezpečné střely z přímých kopů, ale naše obrana stále odolávala. Hosté nastřelili i levou tyč Honzovy brány po krásné střele jejich útočníka.  Do toho všeho přišla naše největší šance ve druhém poločase, kdy Tomáš Korchan potáhl po levé straně míč a následně poslal polovysoký střílený centr mezi  " pětku " a penaltu přímo k Martinovi  Kociánovi, který zde byl jen o kousíček později a nastačil tak přesně zamířit. I tak šla tato střela z voleje pravou nohou těsně kolem levé tyče brány hostí . Obrana hostů se  jen dívala. Velká škoda ! Troufám si říci, že být z této šance gól, zvládli bychom utkání do vítězného konce !  A tak hráčům Chomýže, když nemohli vstřelit gól ze hry, musela pomoci penalta. Byla ? Těžko říci, ke střetu došlo, ale takových bývá v pokutovém území mnoho. Nebyl to faul na pronikajícího hráče, nebo ruka. Střet nohy na nohu v běžném souboji. Nicméně jejich nejzkušenější hráč si míč postavil na bílý puntík a poté jej s přehledem poslal  doprostřed brány , 71 min.  -  2:2. Tento okamžik hostující hráče nakopl a tlačili se za dalším vstřeleným gólem. Ten přišel v 77 min. po rohovém kopu z levé strany, kdy míč přeletěl až na zadní tyč. Zde jej hráč Chomýže  dopravil hlavou do sítě. Tomuto momentu však předcházel faul na Honzu Pavlíčka, kdy jej tento hráč rukama viditelně odstrčil. Píšťalka však zůstala němá - 2:3.

  Ale ještě jsme měli šanci k vyrovnání utkání , to když   Patrik Urban,  z těžkého úhlu a z těžkého voleje trefil jen brankáře hostí, který s námahou u levé tyče vytlačil míč na roh. V závěru utkání,  v 89 min. jsme poté  ještě po rychlé  rozehrávce hostí ( po faulu )    kapitulovali ještě jednou, kdy hostující útočník postupoval sám z pravé strany na Honzu Tošenovského a pohodlně zavěsil -  2:4.

Co k utkání ? Velká škoda ! Chomýž byla dnes k poražení, ale jejich zkušenosti rozhodly, nám navíc již odcházely fyzické síly.  Chomý dala všechy góly po rozehraných standardních situacích, dvakrát po rohovém kopu, jeden z penalty a poslední po rychlé rozehrávce. Zvláště góly ze vzduchu mne velice mrzí, toto prostě musíme ubránit ! I bez čtyř hráčů základní sestavy jsme však ukázali , že hrát fotbal umíme a pokud budeme takto hrát i proti jiným soupeřům , tak nemá strach, že bychom opustili soutěž Okresního přeboru.

Branky : Krejčí, Korchan

 

             Sestava :        Tošenovský

      Vašut            Krejčí              Tužinčin                 Krupa

Fiedor                Hejtmánek                 Pavlíček            Balog (´80 Urban )

                  Dostál (´46 Kocián )       Korchan  (C)

Po 14. říjen 2013, 12:43:41 CEST
Dan Kalda
1 Erik Pokuta 14
2 Martin Krejčiřík 5
4. Štěpán Samec 1
5. Daniel Akulšin 1
6. Ondřej Krupa 1
7.    
     
Nezáleží na tom ,kolik golů jsi dal, počet bodů, které sis připsal, rekordy, které jsi překonal, trofeje, které jsi získal nebo soupeře, které jsi porazil. Jelikož velké sportovce dělá velké srdce. A jen ti s největším srdcem, zápalem, plným nasazením a především láskou ke sportu se stávájí legendami.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one