KRÁSNĚ SE TO ZELENÁ A HOUSTNE !!!
            SOBOTNÍ NOHEJBAL
!!!!! PRO NÍZKOU ÚČAST ZRUŠEN !!!!

Světlá Hora - Osoblaha

V sobotu 21.8. nastoupila Osoblaha ke svému druhému zápasu v nové sezóně na hřišti Světlé Hory. Domácí v minulém ročníku skončili na 2. místě v tabulce, tudíž naše hráče nečekal žádný lehký soupeř. V minulém kole Světá Hora prohrála 3:0 ve Sl. Rudolticích, i proto chtěla před domácím publikem naplno bodovat.

Od úvodních minut však určovali tempo hry hráči Osoblahy, kteří napadáním nenechali soupeře hrát svou hru. Po čtvrthodině utkání tato hra začala přinášet své ovoce, když po chybě v rozehrávce domácích se sám na brankáře řítil Uher, ovšem prováhal vhodný moment k zakončení, a tak se skóre neměnilo. O několik minut později vyslal Štejdíř dlouhým pasem za obranu Kaldu, který přehodil brankáře, jenže minul bránu Světlé Hory. Následovala šance A. Goliase, který se dobře zpracoval centr Kaldy, poté však o několik centimetrů přestřelil bránu domácích. V 35. minutě pak viděl po faulu na Uhra hráč domácích 2. žlutou kartu, a tak Světlá Hora dohrávala o desíti. První půle tedy skončila 0:0.

Do druhého poločasu nastoupilo mužstvo Osoblažských s vidinou snadného zisku 3 bodů, hráči přestali napadat soupeře, nechávali jej kombinovat a zákonitě přišel trest. V 55. minutě domácí na krátko rozehráli rohový kop a z následného centru se nikým nehlídaný kapitán domácích nemýlil a poslal Světlou Horu do vedení. Poté se Osoblaha konečně probrala a začala běhat a hrát kombinačně. To přineslo úspěch kolem 70. minuty, kdy poslal do šestnáctky dlouhý míč Krumpolc, domácí jej nedokázali odvrátit a do odkryté brány se hlavou trefil M. Vašut 1:1. Poté ovšem místo, aby Osoblažští pokračovali v nátlakové hře a strhli vedení na svou stranu, opět nechali hrát soupeře. Světlá Hora si vytvářela řadu standartních situací a hra se převážně odehrávala na polovině Osoblahy. To se našim hráčům vymstilo v 83.minutě, kdy se z rychlého protiútoku domácí opět dostali do vedení. Z následného tlaku se již Osoblažským nepodařilo vyrovnat, a tak si ze Světlé Hory odvezli porážku 2:1.

Světlá Hora - Osoblaha 2:1 (0:0)

Sestava: Tošenovský - Vašut (65. Dostál), Krupa, Štejdíř, Korchán - Tužinčin, Beneš, J. Golias (50. Krumpolc) - A. Golias, Kalda.

Branka Osoblahy: M. Vašut.

St 25. srpen 2010, 13:29:41 CEST