KRÁSNĚ SE TO ZELENÁ A HOUSTNE !!!
            SOBOTNÍ NOHEJBAL
!!!!! PRO NÍZKOU ÚČAST ZRUŠEN !!!!

Slezské Rudoltice - Osoblaha

Ke svému poslednímu utkání v letošní sezóně přijeli hráči Osoblahy na hřiště odvěkého rivala - mužstva Slezských Rudoltic. Zápas se hrál před početnou diváckou kulisou, kterou si podobné derby zaslouží.

Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří hned po rozehrávce zatlačili Osoblahu do své šestnáctky a zahrozili několika rohy a slibnou standartní situací. Osoblažští však tento počáteční tlak přečkali a pomalu začínali přebírat otěže hry. Kombinační hrou získávali územní převahu a začali si vytvářet slibné situace. V 15. minutě utkání si na dlouhý pas za obranu naběhl Nikodým, protáhl se kolem obránců a naservíroval míč nabíhajícímu J. Goliasovi, který z 11 metrů poslal Osoblahu do vedení. Gól přidal klid na kopačky hostů, kteří si začali vytvářet další brankové příležitosti. Na počátku jedné takové byl J. Golias, který vybojoval zdánlivě ztracený míč, přihrál do šestnáctky Kaldovi, ten však přestřelil branku domácích. V další situaci už se ale Osoblaha mohla radovat, a to když před šestnáctkou domácích zastavil slibnou situaci hostů rukou stoper Rudoltic a k přímému kopu se postavil Korchán. Ranou na zadní tyč nedal domácímu brankáři šanci a Osoblaha vedla 2:0. Osoblažští nepolevovali ve své hře a vypracovávali si další šance. Jednu takovou zahodil opět Kalda, který si dobře zpracoval křížný pas Korchána, ale svou střelu z voleje poslal nad bránu Rudoltic. V další šanci už se ale dočkal i on a po chytré přihrávce Štejdíře zakončil svůj únik a zvýšil vedení hostů. Do kabin se tedy šlo po překvapivě jednostranném 1. poločase za stavu 0:3.

Do druhé půle Osoblaha vstoupila velmi laxně, čehož domácí využili a už ve 47. minutě snížili na 1:3. Rudoltice vycítily příležitost a snažili se hosty zatlačit před jejich bránu. Veškeré naděje domácích na zvrat však utnul skvěle hrající J.Golias, když po pohotové přihrávce Kaldy vrátil Osoblaze tříbrankové vedení. Hra se uklidnila, Osoblaha předváděla pohledné kombinační akce a nepouštěla domácí do žádné vážnější situace. V 60. minutě po kombinaci bratrů Goliasů si Janis v pokutovém území pohrál se stoperem domácích a předložil míč Nikodýmovi, který se již nemýlil - 1:5. V 65. minutě se na trávník podíval i P.Dostál, který vystřídal J. Goliase. Ten v dnešním utkání předvedl, že se vrací do své bývalé formy před zraněním, a že se máme na podzim na co těšit. Ve zbytku utkání již Rudoltice rezignovali na nějakou větší snahu o zkorigování výsledku, a tak po několika dalších zahozených šancích Osoblahy, do kterých se postupně dostali Beneš, Dostál a Nikodým, skončilo utkání vysokým vítězstvím Osoblažských.

Sl.Rudoltice - Osoblaha      1:5 (0:3)

Sestava: Tošenovský - Vašut, Krupa, Krumpolc, Korchán - Nikodým, Štejdíř, Beneš, A. Golias - J. Golias (65. Dostál), Kalda.

Branky: J. Golias 2, Kalda, Korchán, Nikodým

Po 21. červen 2010, 11:00:13 CEST