KRÁSNĚ SE TO ZELENÁ A HOUSTNE !!!
            SOBOTNÍ NOHEJBAL
!!!!! PRO NÍZKOU ÚČAST ZRUŠEN !!!!

Osoblaha - Světlá Hora

O uplynulé sobotě se poprvé na domácím trávníku před svými fandy předvedli osoblažští hráči, kdy soupeřem jim bylo mužstvo Světlé Hory. Hosté se před utkáním nacházeli na 6. místě, Osoblaha byla 8., a tak se dal předpokládat vyrovnaný zápas. Osoblažští, kteří oba předchozí zápasy vyhráli, chtěli i v tomto naplno bodovat, a tak i se třemi změnami v sestavě na svého soupeře doslova vletěli. Během prvních 20. minut si vytvořili několik vyložených šancí, které však neproměnili. Hosté ze Světlé Hory měli i štěstí, když poté, co míč skončil v síti, byl odmávaný ofsajd. Neproměněné šance vnesly do hry Osoblažských nekoncentrovanost. Toho hosté využili a z první větší příležitosti se po standardní situaci dostali do vedení, kdy centrovaný míč zapadl na zadní tyč domácí branky. Osoblažští chtěli do poločasu vyrovnat, ale to se jim i přes další dobré příležitosti nepodařilo. Naopak hosté přidali po zaváhání obrany domácích druhou branku a o poločase se šlo do kabin za stavu 0:2 pro hosty.

Druhá půle začala ve stejném duchu, jako první poločas. Domácí hráči se hned od úvodních minut tlačili k brance hostí, vytvářeli si další dobré příležitosti, ale ty se jim nedařilo proměnit. Hosté, vědomi si svého dvoubrankového vedení se soustředili na bránění a vyráželi do rychlých brejků. Jeden takový se jim podařil v 75. minutě proměnit a hosté si tak upevnili své vedení na 0:3. Tento výsledek vypadal hrozivě, ale neodpovídal dění na hřišti. Osoblažští byli lepším týmem, ale na to se nehraje. Domácí hráči chtěli vstřelit branku, ale když už byl brankář překonaný, vykopnul z brankové čáry míč obránce. Když už to vypadalo na to, že hosté své vedení uhájí a odvezou všechny body, vstřelil v 89. minutě Kalda první gól domácích. Osoblažští vědomi si ještě nastaveného času, povzbuzování fanoušky, okamžitě po rozehrávce svého soupeře napadali a vytvořili si drtivý tlak, který v 91. minutě zakončil druhým gólem A. Golias. Hosté byli nastalou situací zcela zaskočeni a to ještě nebylo vše. Po rozehrávce hosté sami zcela zbytečně rozehráli míč k vlastnímu území, kde hráči Osoblahy z posledních sil aktivním presingem získali míč, soupeře zatlačili a vytvořili si další šance. Jednu z nich v 94. minutě zakončil svou první brankou (v první zápase mezi muži) J. Fiedor a srovnal tak na 3:3. To již hosté byli zcela otřeseni, čehož domácí hráči využili a vybojovali další roh. To časomíra ukazovala 96. minutu. Na dobře rozehraný roh si nejvýše vyskočil Kalda, ale hlavou trefil pouze obránce na brankové čáře. Míč pak ještě dorážel Kaňok a znovu Kalda, ale hradbu těl před sebou ani jeden nepropálil. Rozhodčí následně ukončil zápas, který tak po infarktovém závěru skončil 3:3 a hosté ze Světlé Hory si tak odvezli nakonec pro ně cenný bod.

Během utkání nelze Osoblažským upřít touhu vyhrát, ale 11 neproměněných skoro vyložených situací, je zarážející. Na druhou stranu je nutné naše hráče pochválit za příkladnou bojovnost a týmového ducha, čímž dokázali v posledních minutách zvrátit „prohraný zápas".

Své další utkání Osoblaha odehraje v sobotu na hřišti v Branticích. O nadcházejícím víkendu se již naplno rozehraje i soutěž žáků a dorostu.

Osoblaha -  Světlá Hora 3:3 (0:2)

Branky:  89.Kalda, 92.A. Golias, 94.J. Fiedor

Sestava: Tošenovský, Vašut, Krupa, Kaňok, Korchan, A. Golias, Mondek, (80. Šrubař), Štejdíř, Lukáš Tužinčin (75. J. Fiedor), Kalda, J. Golias (60. Orava)

St 13. duben 2011, 23:21:35 CEST